unnamed

Katarzyna Harasym jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Gepperta we Wrocławiu oraz  Fundació Centre del Vidre w Barcelonie, była również stypendystką OFF Massana w Barcelonie. Dziś prowadzi autorska pracownię Przezroczysta, w której się dzieli swoją wiedzą prowadząc warsztaty. Jej ulubioną techniką jest praca na palniku gazowym/lampworkiem, którą często łączy z innymi technikami jak fusingiem.

Trzy lata temu zaczęła projekt „Naczyń sentymentalnych” który jest projektem upcyclingu- eco designu – designu z historią. Są to talerze wykonane z starych po PRLowskich szyb drzwiowych, które straciły na swojej aktualności estetycznej i zostały po prostu wyrzucone na śmietnik, oraz filiżanki i kubki wykonane z słoików. Katarzyna Harasym prawie codziennie zamienia w się w myśliwego, który poluje i ratuje je przed ostatecznym zniszczeniem szyby i słoiki.

DSC_0471

Podczas tegorocznego Festiwalu Słoików Świata Pani Katarzyna poprowadzi warsztaty lampworku.

Chętnych do uczestnictwa w tych warsztatach  prosimy o przyniesienie własnych słoików (umytych, z odklejonymi naklejkami). Podczas festiwalu spróbujemy wykonać własne kubki, właśnie ze słoików ozdabiając je naszymi wyrobami ze szkła, które powstaną w ogniu palnika.