INFORMACJA DLA WYSTAWCÓW FESTIWALU SŁOIKÓW ŚWIATA

Zapraszamy Państwa do udziału w II Festiwalu Słoików Świata.

Wychodząc z powszechnej wiedzy, że słoik we wszystkich możliwych konfiguracjach jest Osobowością ale i przedmiotowością czyli miejscem koncentrującym przetworzoną ludzką pracę, efekty upraw, płody rolne, ale też finezję kuchni oraz przysmaki. W życiu codziennym słoiki towarzyszą nam od pokoleń – od weki weków. Jest to najzdrowsza technika utrwalania i przechowywania żywności.

I Edycja Festiwalu Słoików Świata, cieszyła się ogromnym powodzeniem, gromadząc 60 wystawców produktów słoikowych i przetworów, oraz przyciągając 17 tys. zwiedzających. Uczestnicy Festiwalu, odwiedzający i wystawcy zaakceptowali pozytywnie taki format imprezy.

Patronaty Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rolnictwa, Polskiej Izby Produktów Regionalnych, Agencji Rynku Rolnego, Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, Krajowej Rady Izb Rolniczych i wielu innych ważnych Instytucji dodały rangi tej festiwalowej inicjatywie. Medialnie wsparło nasze wydarzenie TVP 1, Polskie Radio oraz liczne media lokalne i branżowe.

Państwa udział to wpisanie sie po wsze czasy do Wielkiej Księgi Słoików. Muzeum Słoików Świata jako jedyne na świecie doczekało się też własnego pozdrowienia.

Powitanie brzmi: „Niechaj będą pasteryzowane!” Odpowiedź: „Na weki weków!”

Dodatkowych informacji udzielają:
Cezary Kopczyński, tel. +48 22 297 66 24, e-mail: ck@festiwale.co